Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Bledar KAJA

Ne fermen Bledar Kaja kultivohen nje sere produktesh bujqesore si per shembull domate, tranguj, speca dhe patellxhane. Ferma ndodhet ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ne kete ferme prodhohen mesatarisht 7000 kg domate, 9000 kg tranguj, 10000 kg speca dhe 3000 kg patellxhan.

Ferma Bledar KAJA
Adresa Fshati Kamcisht.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: matias

Domate bio e pershtatshme per sallate ose gjelle.

Tranguj
Tranguj 70 Lekë/kg

9,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i holle, perfekt per turshi ose sallate.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Spece jeshile e pershtatshme per pjekie, skuqje, gjelle ose tave.

Patëllxhan
Patëllxhan 100 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Patellxhan sere bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5