Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Erjon SENKA

Ferma Erjon Senka eshte nje ferme ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ferma ka nje eksperience te gjate ne kultivimin e patellxhanit, trangulit dhe domates. Patellxhani eshte varietet vendi i holle, tranguli eshte varietet Danez, ndersa domatja eshte varietet bela. Ferma zoteron dhe shpeze apo frutore te tjere per nevoja personale.

Ferma Erjon SENKA
Adresa Fshati Kamcisht.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio, i holle e i gjate. Per skuqje, pjekie, mbushje apo gjelle.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Bela.

Domate bio e keshillueshme vecanerisht per sallate.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez

Produkt cilesor, i pershtatshem edhe per tu bere turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5