Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ekuran MERXHO

Ferma ushtron aktivitetin e saj bujqesor prej disa vjetesh dhe prodhon produkte 100% bio te cilat jane te kerkuara ne treg. Ferma shet 100 kg arra dhe nje vic qumeshti ne vit.

Ferma Ekuran MERXHO Ferma Ekuran MERXHO
Adresa Fshati Trebinje
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Arra
Arra 200 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arra njihet si frut yndyrore dhe vajore . Lekura e arres përdoret dhe në kozmetik.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi ka nje shije te mire per arsye se vicat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i vicit ka vlera ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5