Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Josif NGJELIU

Ky fermer merret me kultivimin e fasules, patates dhe rritjen e pulave te detit. Ai prodhon rreth 50 kilogram fasule, 3dylym patate dhe ka rreth 7 pula deti. Per nevojat familjare kjo familje prodhon fruta dhe perime te tjera. Fermeri garanton prodhim bio.

Ferma Josif NGJELIU
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 170 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt bio, i cili rekomandohet te konsumohet deri ne 3 here ne jave per vlerate larta ushqyese qe ka.

Patate
Patate 400 Lekë/njësi

300 litra në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Produkti shitet 400 lek per thes. Prodhim i shijshem dhe bio.

Pula Deti
Pula Deti 700 Lekë/kg

7 krerë në 1 muaj

Varieteti: Vendi

Pulat e detit kane mish te shijshem sepse jane rritur ne natyre.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5