Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Stavri MITI

Ferma merret me kultivimin e mollës dhe të fasules, të cilat i tregton. Gjithashtu ferma kultivon për të plotësuar nevojat e saj drithëra, perime edhe fruta. Prodhimet janë shumë cilësore dhe të shëndetshme.

Ferma Stavri MITI
Adresa Rruga Korcë - Tiranë km 25, fshati Zvirinë.
Korçë

Email Agralkorce@gmail.com

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 35 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Frut i shëndetshëm, i cli përmban vitamina dhe karbohidrate të nevojshme për dietën ushqimore të njeriut, normalizon trupin nga mbipesha dhe përmirëson aparatin tretës. Është frut që gjendet në çdo stinë në treg, pasi mund të ruhet në kushte frigoriferike ose në magazine.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Cadëll

Frut mjaft rezistent dhe i shijshëm, i pasur me karbohidrate dhe vitamina, të cilat janë shumë të shëndetshme për trupin e njeriut. Përmban sasi lëngu, i cili ul nivelin e sheqerit në gjak dhe përmban anti oksidantë, të cilët tresin yndyrat dhjamore. Është rezistent në kohë dhe ruhet në magazine ose kushte frigoriferike.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Grasmith

Një ndër varietet më dietike dhe të shëndetshëm, i cili ul ndjeshëm sasinë e sheqerit në gjak dhe këshillohet të përdoret rregullisht nga personat që vuajnë nga mbipesha dhe tensioni i lartë. Është rezistente dhe qëndron për një kohë të gjatë në magazine.

Fasule
Fasule 250 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Trenare.

Fasule e plehëruar me pleh organik dhe vaditur shpesh herë. Zien shpejt dhe është shumë e shijshme në konsumim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5