Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Vjollca CERMO

Kjo ferme ndodhet ne Krutje te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate, speca, patellxhan dhe tranguj. Domatet jane te varietetit izmir, trangujt spartak, ndersa specat dhe patellxhanet jane varietet vendas. Ferma ka nje eksperience te gjate dhe prodhon vetem produkte bio. Ne kete ferme do te gjeni gjithashtu pata dhe vica.

Ferma Vjollca CERMO
Adresa Fshati Krutje.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 65.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te njome e te rritur me ushqime bio.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Produkt bio dhe i shijshem per sallate.

Speca
Speca 150 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca bio per turshi, skuqje apo gatime te ndryshme.

Patëllxhan
Patëllxhan 90 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio per gjelle, turshi, mbushje apo gjelle.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull bio dhe i gjate. I shijshem per sallate ose turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5