Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Nikoll PRIFTI

Kjo ferme ndodhet ne Shakuj te Lushnjes. Ketu do te gjeni pjeper, patellxhan, speca dhe tranguj. Produktet jane te kultivuar bio dhe te nje cilesie te larte. Ferma ka eksperience te gjate ne bujqesi dhe perdoret kryesisht pleh organik. Ferma ka dhe produkte te tjera per nevoja vetjake.

Ferma Nikoll PRIFTI
Adresa Fshati Shakuj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Pjepër
Pjepër 70 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe.

Produkt bio, plot leng dhe mjaft i embel.

Patëllxhan
Patëllxhan 150 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio, i madh dhe i shendetshem.

Speca
Speca 150 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt i shijshem per sallate, turshi dhe gjelle.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i shijshem per sallate dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5