Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Erald MHILLKA

Kjo ferme e vogel ndodhet ne fshatin Eskaj te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni domate te varietetit plotus gjithashtu edhe vica. Ferma shet mesatarisht 3500 kilogram domate dhe 2 vica ne vit. Per nevoja vetjake fermeri ka dhe pula.

Ferma Erald MHILLKA
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 65.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te njome e te rritur me produkte bio.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Plotus.

Domate bio e pershtatshme per sallate, salce ose gjelle.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5