Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Eugjen SENKA

Ferma Eugjen Senka gjendet ne fshatin Eskaj te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate dhe patellxhan. Domatja eshte varietet bela ndersa patellxhani varietet vendas. Ferma prodhon mesatarisht 6000 kilogram domate dhe 3000 kilogram patellxhan. Perdoret kryesisht pleh organik.

Ferma Eugjen SENKA
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt i shendetshem, per mbushje, turshi, gjelle dhe skuqje.

Domate
Domate 20 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Bela.

Domate e kuqe, shume e shijshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5