Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sokrat STAMBOLLIU

Ferma Sokrat Stambolliu eshte nje ferme e vogel ne fshatin Eskaj te Lushnjes. Ketu kultivohen tranguj dhe rrush. Trangulli eshte varietet danez ndersa rrushi varietet dimeror. Ferma ka pula dhe perime te tjera per nevojat e saja.

Ferma Sokrat STAMBOLLIU
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull i trashe, plot leng e i shijshem.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Dimeror.

Rrush bio, shume i embel.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5