Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Baftjar GYBERE

Ferma Baftjar Gybere ndodhet ne fshatin Shakuj te Lushnjes. Kjo ferme kultivon domate, tranguj dhe patellxhan. Domatet jane varietet izmir, trangulli polmera dhe patellxhani vendas. Produktet ne kete ferme jane bio. Fermeri ka dhe disa shpeze per nevojat personale.

Ferma Baftjar GYBERE
Adresa Fshati Shakuj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 100 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate, gjelle, salce dhe turshi.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Polmera.

Trangull i shijshem per sallate. Produkt bio.

Patëllxhan
Patëllxhan 70 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Sere.

Produkt bio, per gjelle, turshi dhe skuqje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5