Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Art PRIFTI

Ferma Art Prifti ndodhet ne fshatin Shakuj te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate, speca dhe trangull. Domatja eshte varietet izmir, specat varietet 36-64 dhe trangulli varietet danez. Kjo ferme ka eksperiece te gjate ne kultivimin e produkteve bujqesore.

Ferma Art PRIFTI
Adresa Fshati Shakuj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme e kultivuar bio.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 36-64

Spece bio dhe e pershtatshme per sallate, gjelle, turshi dhe djegie.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Tranguj bio, te shijshem dhe plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5