Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Agustin LUKA

Fermeri Agustin tregton çdo vit 1 viç ndërsa qumështin e përdor për plotësim të nevojave të familjes së tij.Ka 10 vite që ka mbjellë një sipërfaqe prej 1500 m2 me hardhi nga e cila këtë vit ka nxjerrë në treg 300 kg rrush.Ky fermer për nevoja të familjes se tij prodhon 2800 kg grurë, 5600 kg misër, domate, speca, patëllxhana, kastraveca, fasule, patate, qepë, si dhe mbareshton 2 derra dhe 10 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë në vit.

Ka mbi 15 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave, pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Agustin LUKA
Adresa Nenshate
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Ky lloj produkti përdoret për konsum të përditshëm. Mishi i vicit ka vlera ushqyese dhe është i pasur me proteina. Mund të konsumohet në gjellë, i skuqur dhe i pjekur.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë. Përdoret neper restorante të ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5