Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Zef PRECI

Fermeri Zef tregton çdo vit 1 viç ngaqë mbarështon 1 lopë ndërsa qumeshtin e përdor për plotësim të nevojave të familjes.Ai ka mbjellë një siperfaqe prej 1000 m2 me hardhi prej së ciles këtë vit ka nxjerr ne treg 300 kg rrush te varietetit Shesh i bardhe. Ka 3 vite që ka mbjelle një siperfaqe të konsiderueshme me ullinj të cilët akoma nuk kane hyrë në prodhim.Gjithashtu ky fermer për nevoja të familjes se tij prodhon 2400 kg grure 6000 kg jonxhë, grurë, domate,speca, patëllxhana, kastraveca, fasule, patate, qepë, lakra si dhe mbarështon 1 derra dhe 30 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 1800 kokrra vezë në vit.

Ka mbi 25 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Zef PRECI
Adresa Nenshate
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë. Përdoret nëpër restorante të ndryshme.

Viça
Viça 35.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Ky lloj produkti përdoret për konsum të përditshëm. Mishi i vicit ka vlera ushqyese dhe është i pasur me proteina. Mund të konsumohet në gjellë, i skuqur dhe i pjekur.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5