Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hil KELI

Fermeri Paulin tregton çdo vit 1 viç si dhe mesatarisht 2100 litra qumesht. Ka 1 vit që ka mbjellë një siperfaqe prej 1000 m2 me 25 rrënjë ullinj të cilët nuk kanë hyrë në prodhim. Gjithashtu ky fermer për nevoja të familjes se tij prodhon 1200 kg grurë, 2400 kg misër, 2000 kg jonxhë, domate, speca, patëllxhana, kastraveca, fasule, patate, qepë, laker, rrush nga i cili prodhon 30 kg raki si dhe mbarështon 1 derr dhe 10 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë në vit.

Ka mbi 20 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Hil KELI
Adresa Nenshate
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 35.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Ky lloj produkti përdoret për konsum të përditshëm. Mishi i vicit ka vlera ushqyese dhe është i pasur me proteina. Mund të konsumohet në gjellë, i skuqur dhe i pjekur.

Qumësht lope
Qumësht lope 33 Lekë/litër

1,100 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht lope

Ky qumësht është bio. Rekomandohet për të gjithë familjen. I përshtatshem për gatime të ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5