Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Adi RABIJA

Ky fermer prodhon dhe shet domate, trangull dhe patellxhan, perkatesisht 120, 70 dhe 120 kunjtal. Fermeri ka vite qe kultivon keto produkte dhe garanton cilesi te larte. Per konsum familjar ai prodhon fruta dhe perime te tjera si rrush, speca.

Ferma Adi RABIJA
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Bela

Produkt i shijshem dhe cilesor.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Presto

Produkt bio, i pershtatshem per tu bere turshi.

Patëllxhan
Patëllxhan 80 Lekë/kg

12,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt i shijshem. I pershtatshem per tave, i ferguar me veze dhe per turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5