Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sajmir SEMA

Kjo familje kultivon speca , domate dhe trangull prej disa vitesh. Ata prodhojne perkatesisht 20, 30 dhe 100 kunjtal ne vit. Fermeri ka mbjelle dhe kungull dhe po pret per prodhimin e tij te pare.

Ferma Sajmir SEMA
Adresa Fshati Kolonje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

2,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt i shijshem ne skuqje dhe gjelle.

Domate
Domate 70 Lekë/kg

3,000 kg në 3 muaj

Varieteti: 420 ce.

Domate e shijshme dhe cilesore.

Tranguj
Tranguj 80 Lekë/kg

10,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Danez

Produkt shume i mire per tu bere turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5