Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Koci POLLOZHANI

Ne fermen Koci Pollozhani kultivohen tranguj, domate dhe sallate. Ne kete ferme ka gjithashtu dhe grure te nje cilesie te larte. Per nevojat personale fermeri kultivon miser dhe kultura te tjera perimesh dhe frutoresh. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi dhe blegtori dhe kultivon produkte te cilesise se pare dhe bio.

Ferma Koci POLLOZHANI
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 55 Lekë/kg

5,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull bio i pershtatshem per sallate dhe turshi.

Domate
Domate 120 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme per gjelle, sallate dhe salce.

Sallatë jeshile
Sallatë jeshile 30 Lekë/kg

350 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendas.

Sallate e njome shume e shijshme.

Grurë
Grurë 40 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendas.

Fare cilesore dhe me rendiment te larte.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5