Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Thoma MHILLKA

Ferma Thoma Mhillka ndodhet ne fshatin Rrapez te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni domate, speca dhe tranguj. Domatet jane varietet matias, trangujt varietet kinez ndersa specat varietet vendas. Produktet e ksaj ferme jane cilesi e pare dhe bio. Fermeri ka eksperience te gjate ne bujqesi.

Ferma Thoma MHILLKA
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate bio dhe shume e shijshme e kultivuar bio.

Speca
Speca 80 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendas.

Produkt bio per turshi, gjelle, tave dhe skuqje.

Tranguj
Tranguj 70 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Kinez.

Trangull rezistent dhe cilesi e larte.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5