Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gezim GOGA

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Rrapez te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen speca, domate dhe tranguj. Ferma kultivon produkte bio dhe te cilesise se pare. Perdoret kryesisht pleh organik por dhe kimik. Ferma ka nje sistem te mire ujites me kanalizim.

Ferma Gezim GOGA
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

15,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendas.

Produkt bio per sallate, gjelle dhe mbushje.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

20,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e kuqe e shijshme dhe e kultivuar bio.

Tranguj
Tranguj 70 Lekë/kg

19,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Tranguj te gjate e te shijshem per sallate dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5