Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ylli VOGLI

Ferma Ylli Vogli eshte nje ferme ne fshatin Rrapez te qytetit te Lushnjes. Ne kete ferme kultovojne tranguj, domate dhe patellxhane. Fermeri prodhon mesatarisht 6000 kilogram tranguj, 7000 kilogram domate dhe 8000 kilogram patellxhan ne vit. Fermeri ka eksperience te gjate ne bujqesi.

Ferma Ylli VOGLI
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull bio, i gjate dhe i shijshem per sallate e turshi.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme dhe e kultivuar bio.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendas.

Produkt bio per gjelle, turshi dhe skuqje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5