Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Cimi GUBERE

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Rrapezs te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit dhe patellxhanit që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi. Fermeri ka dhe miser per nevojat e fermes.

Ferma Cimi GUBERE
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 80 Lekë/kg

8,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme e kultivuar bio.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate bio, per turshi dhe sallate.

Patëllxhan
Patëllxhan 70 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio per pjekje, skuqje dhe gatime te ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5