Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Kleni ALLKANJARI

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Rrapezs te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit, speces dhe kungullit që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi.

Ferma Kleni ALLKANJARI
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Kungull
Kungull 60 Lekë/kg

16,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Kunguj bio dhe te shijshem per gatime te ndryshme.

Speca
Speca 80 Lekë/kg

17,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Jeshile.

Produkte te shijshem per skuqje, pjekie, turshi dhe gatime te tjera.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

30,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Tranguj plot leng e shume te shijshem.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

28,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate ose gjelle dhe salce.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5