Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Tonci VOGLI

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Rrapezs te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi. Ne kete ferme do te gjeni gjithashtu gjela deti. Fermeri ka dhe grure per nevojat e fermes.

Ferma Tonci VOGLI
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme per sallate.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull plot leng dhe bio.

Gjela deti
Gjela deti 600 Lekë/kg

12 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Gjela dhe pula deti te shendetshme dhe te rritura ne fusha.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5