Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Pellumb ALLKANJARI

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Rrapezs te Lushnjes. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit dhe kungullit prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Ne kete ferme do te gjeni dhe vica te rritur me ushqime bio.

Ferma Pellumb ALLKANJARI
Adresa Fshati Rrapez.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 70.000 Lekë/krerë

3 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te njome te rritur me ushqime bio.

Kungull
Kungull 40 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio dhe i pershtatshem per gatime te ndryshme.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate i shendetshem.

Domate
Domate 25 Lekë/kg

4,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos.

Domate bio e shijshme per sallate, gjelle dhe salce.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5