Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Misto BUSHI

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Mazhaj te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit dhe pjeprit prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi.Fermeri ka dhe shpeze per nevojat e fermes.

Ferma Misto BUSHI
Adresa Fshati Mazhaj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Pjepër
Pjepër 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe.

Pjeper plot leng e i embel.

Domate
Domate 45 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Matias.

Domate bio per sallate dhe salce.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i shijshem per sallate dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5