Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Rrapi BUSHI

Kjo ferme ndodhet ne fshatin Mazhaj te Lushnjes. Ferma merret me kultivimin e domates, trangullit dhe pjeprit që prej shumë kohësh. Në fermë të gjitha prodhimet rriten në mënyrë natyrale dhe pa stimulues kimik. Fermeri ka nje eksperience te gjate ne bujqesi. Fermeri ka dhe shpezeper nevojat e fermes.

Ferma Rrapi BUSHI
Adresa Fshati Mazhaj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 45 Lekë/kg

5,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Tranguj bio dhe plot leng.

Pjepër
Pjepër 50 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Dikti.

Produkt bio dhe i embel.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Domate bio dhe shume e shijshme per sallate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5