Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ervin ZILI

Ferma kultivon kryesisht qepe dhe molle. Punimi kryhet nga familja me makineri. Kjo ferme ka nje siperfaqe prej 6 dynym.

Ferma Ervin ZILI
Adresa Korce Bilisht km 22 Proger
Korçë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qepë
Qepë 25 Lekë/kg

10,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Sturon

shume e shijshme ne gatim dhe sallate.

Mollë
Mollë 30 Lekë/kg

8,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Ajdaret

Produkt teper rezistent dhe i shijshem mund te ruhet ne magazine dhe frigorifer i ritur pa stimulues.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5