Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardian BASHA

Ne kete ferme kultivohen speca, domate, tranguj dhe pjeper. Femeri prodhon mesatarisht 2500 kg speca, 4000 kg domate, 5000 kg tranguj dhe 6500 kg pjeper. Produktet e ksaj ferme jane bio dhe cilesi e pare.

Ferma Ardian BASHA
Adresa Fshati Mazhaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 50 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Jeshile.

Spece bio per sallate, gjelle dhe turshi.

Pjepër
Pjepër 70 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe.

Pjeper i shijshem bio.

Tranguj
Tranguj 35 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez

Trangull bio plot leng dhe i shijshem.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos

Domate bio per sallate, salce dhe gjelle.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5