Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Jeton BUSHI

Ky fermer meret me prodhimin e patellxhanit, misrit, bostanit dhe rrit disa gjela deti. Fermeri garanton cilesi dhe prodhim bio. Per konsum familjar ai ka mbjelle disa rrenje perime.

Ferma Jeton BUSHI
Adresa Fshati Mazhaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 50 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt cilesor, bio, i pershtatshem edhe per turshi.

Pjepër
Pjepër 60 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Produkt i pasur me leng, teper i embel dhe i shijshem.

Misër
Misër 35 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Produkt me rendiment te larte per miell.

Gjela deti
Gjela deti 600 Lekë/kg

10 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Gjelat kane mish te shijshem sepse jane rritur ne natyre.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5