Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Fatos RUCI

Kjo eshte nje ferme e vogel ne fshatin Cerme e Siperme te Lushnjes. Ketu do te gjeni qingja dhe pula deti. Fermeri tregton rreth 50 qingja dhe 40 pula deti ne vit. Fermeri njihet per eksperiencen e gjate ne blegtori.

Ferma Fatos RUCI
Adresa Fshati Cerme e Siperme
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Dele
Dele 400 Lekë/kg

50 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Qingja te njome te rritur ne fusha.

Gjela deti
Gjela deti 700 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Gjela dhe pula deti te rritur pa stimulues dhe ilace.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5