Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Agron BASHA

Ferma Agron Basha ndodhet ne fshatin Mazhaj te komunes Allkaj ne Lushnje. Kjo eshte nje ferme me siperfaqje prej 3000 metrash katror. Ketu kultivohen pjeper dhe domate. Pjepri eshte varietet i verdhe ndersa domatja varietet izmir. Produktet ne kte ferme kultivohen bio dhe pa nxites kimike.

Ferma Agron BASHA
Adresa Fshati Mazhaj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme e kultivuar bio.

Pjepër
Pjepër 40 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe.

Pjeper bio, plot leng dhe shume i embel.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5