Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ylli BUSHI

Ferma Ylli Bushi eshte nje ferme e vogel ne fshatin Mazhaj te Lushnjes. Ferma merret kryesisht me kultivimin e domates dhe kungullit. Domatja eshte varietet izmir ndersa kungulli varietet vendas. Ferma prodhon mesatarisht 600 kilogram domate dhe 150 kilogram kunguj ne vit. Produktet jane bio.

Ferma Ylli BUSHI
Adresa Fshati Mazhaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 60 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate dhe gjelle.

Kungull
Kungull 100 Lekë/kg

150 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Trangull bio per gjelle, skuqje dhe gatime te tjera.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5