Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Apostol PRIFTI

Ferma Apostol Prifti ndodhet ne fshatin Mazhaj te komunes Allkaj ne qytetin e Lushnjes. Kjo eshte nje ferme me nje siperfaqje prej 5500 metrash katror. Fermeri ketu merret me kultivimin e domates dhe trangullit. Domatja eshte varietet mangos ndersa trangulli varietet danez. Produktet ne kete ferme jane bio dhe te shijshem. Fermeri ka dhe produkte te cilat nuk i tregton, por i konsumon vet.

Ferma Apostol PRIFTI
Adresa Fshati Mazhaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

9,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos.

Domate e kultivuar bio, e shijshme per sallate, gjelle dhe salce.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

12,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull i gjate e i trashe, plot leng dhe i shijshem per sallate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5