Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arti BIXHEKU

Ferma Arti Bixheku eshte nje ferme e vogel ne fshatin Mazhaj te komunes Allkaj ne qytetin e Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate dhe patellxhan. Domatja eshte varietet izmir ndersa patellxhani varietet vendas. Fermeri ka dhe produkte te tjera si shpeze dhe perime per nevojat e familjes. Ferma ka nje siperfaqje prej 2000 metrash katrore dhe kultivon vetem produkte bio.

Ferma Arti BIXHEKU
Adresa Fshati Mazhaj.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate. E kultivuar ne menyre bio.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt cilesor per mbushje, skuqje, gjelle, turshi dhe tave.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5