Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ervin VOGLI

Ne kete ferme kultivohen domate, tranguj dhe patellxhane. Ferma ndodhet ne fshatin Krutje te qytetit te Lushnjes dhe ka nje siperfaqje prej 4000 metrash katrore. Produktet jane bio dhe te fresketa.

Ferma Ervin VOGLI
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i shijshem i dimrit.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

70 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt i shendetshem dhe i pershtatshem per gjelle, tave, mbushje, turshi dhe skuqje.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

7,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Zemer kau

Domate ngjyre roze dhe shume e shijshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5