Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Landi CERMA

Kjo ferme ndodhet ne Krutje te Lushnjes. Fermeri ketu kultivon domate, speca, tranguj dhe patellxhane. Produktet jane bio dhe cilesi e pare. Fermeri ka vite eksperience ne bujqesi.

Ferma Landi CERMA
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

6,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca te shijshem per turshi, gjelle dhe skuqje.

Tranguj
Tranguj 20 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez

Trangull i trashe e plot leng.

Patëllxhan
Patëllxhan 140 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio dhe shume i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5