Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hysni JESHILI

Ferma Hysni Jeshili ndodhet ne fshatin Krutje te qytetit te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen tranguj, domate fushe dhe patellxhane. Produktet e kesaj ferme jane bio dhe pa trajtues kimike.

Ferma Hysni JESHILI
Adresa
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

9,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Fushe

Domate e shijshme e kultivuar bio.

Tranguj
Tranguj 90 Lekë/kg

1,200 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez i gjate

Trangull i shijshem dhe plot leng. I kultivuar bio.

Patëllxhan
Patëllxhan 35 Lekë/kg

40,000 kg në 12 muaj

Varieteti: vendi

Produkt i shendetshem dhe i pershtatshem per gjelle, tave, mbushje, turshi dhe skuqje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5