Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Andi CERMA

Ferma e Z. Andi Cerma ndodhet ne fshatin Krutje te Lushnjes. Ketu kultivohen produkte si trangull, speca dhe patellxhan. Produktet jane bio dhe shume te shendetshme. Fermeri kultivon dhe domate per nevojat e familjes.

Ferma Andi CERMA
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 50 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca te shijshem per sallate, gjelle she skuqje.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

9,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i shijshem per sallate dhe turshi.

Patëllxhan
Patëllxhan 75 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Sere.

Patellxhane bio te shendetshem dhe shume te shijshem per gjelle dhe turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5