Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Pandeli LLUPO

Ferma Pandeli Llupo ndodhet ne fshatin Krutje te qytetit te Lushnjes. Ferma ka nje siperfaqje prej 4000 metrash katrore, ne te cilen kultivon produkte si domate, patellxhan, trangull dhe speca. Domatja eshte varietet izmir, trangulli varietet danez, specat varietet jeshile ndersa patellxhani varietet vendas. Fermeri ka shume eksperience ne bujqesi.

Ferma Pandeli LLUPO
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 20 Lekë/kg

5,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e madhe dhe e shijshme per sallate.

Patëllxhan
Patëllxhan 35 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Patellxhan i gjate dhe bio. I konsumueshem ne tave, gjelle, per turshi dhe per skuqje.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

6,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Danez.

Trangull i trashe plot leng, perfekt per sallate.

Speca
Speca 180 Lekë/kg

4,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Jeshile.

Specate shijshem e te shendetshem te kultivuar pa stimulues kimike.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5