Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Djana KADILLARI

Ferma Djana Kadillari ndodhet ne fshatin Krutje te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate, speca dhe tranguj. Produktet jane te shendetshme dhe te fresketa, pasi ferma i konsumon edhe vete. Ketu do te gjeni gjithashtu vica dhe pata te rritur ne kullota dhe pa stimulues artificiale per rritje. Patat shiten me 1400 leke per koke.

Ferma Djana KADILLARI
Adresa Fshati Krutje
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Izmir.

Domate e shijshme per sallate, turshi, gjelle dhe salce.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca te shijshme te fresketa. Te kultivuara bio.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

8,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak.

Trangull i gjate e i shijshem. I konsumueshem ne sallate dhe si turshi.

Viça
Viça 75.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te njome e te shendetshem, te rritur ne kullote.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5