Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Nderim DULO

Ferme me siperfaqe prej 8 dynym kultivohet kryesisht molla, ndersa produktet e tjera kultivohen sa per nevoja familjare.

Ferma Nderim DULO
Adresa Korce Bilisht km 22 Proger
Korçë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 30 Lekë/kg

9,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Ajdaret

Teper rezistente dhe e kerkuar me se shumti nga tregu vendas, ndersa tregjet e huaja e kerkojne me teper per industrine e perpunimit.

Mollë
Mollë 35 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Grandesmith

Molle me permbajteje te ulet sheqeri qe kerkohet gjeresisht nga diabetiket dhe jo vetem. Eshte teper e kerkuar ne treg sepse reklamohet dhe si molle dietike.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Molle e paster dhe e shijshme qe konkuron tregun si per cilesi,shije dhe cmimi eshte teper i kenaqshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5