Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Suleman POGONI

Ferme me siperfaqe 13 dynym qe kultivon kryesisht molle patate dhe qepe. Toka punohet me makineri dhe plehrimi i saj behet me pleh organik.

Ferma Suleman POGONI
Adresa Korce Bilisht km 22 Proger
Korçë

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Molle qe kultivohet ne mase nga fermeret per shkak se eshte teper e kerkuar ne treg e shijshme dhe e paster..

Mollë
Mollë 55 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Starking

Molla me e mire ne treg me nje cilesi dhe shije te pa krahasushme teper e kerkuar me nje cmim te kenaqshem .

Patate
Patate 28 Lekë/kg

15,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Fabul

Ashtu si shoqet e saj dhe kjo esht e shijshme dhe cilesore.. Teper e kerkuar ne treg me nje cmim te kenaqshem. Ekultivuar me kujdes dhe perkushtim pa perdorur stimulues.

Qepë
Qepë 30 Lekë/kg

6,000 kg në 6 muaj

Varieteti: Sturon

Qepe e shijshme qe perdoret ne familje per gjelle dhe sallata gjithashtu e kerkuar dhe nga fastfood.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5