Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Izet SINANI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte frutikulture dhe blektoriale: viça dhe mollë .

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 24 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 1 viç dhe 500 kg mollë në vit. Zhvillimi i blektorisë mundëson sigurimin e nevojave ushqimore të banoreve dhe vetem një teprice e vogel e prodhimeve blektorale është e destinuar për treg. Kultivimi i mollës është mesatarisht i zhvilluar në këto zonë ku pjesa më e madhe e fermerve e prodhojnë për treg shitje dhe pak për konsum vetjak për arsyen e çmimit mesatar me të cilin shitet ky produktë.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, misër, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe qumësht, gjizë, djathë, gjalp, reçel dhe vezë pule.

Ferma Izet SINANI Ferma Izet SINANI
Adresa Allambrez.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vëndi.

Ky lloj produkt përdoret për konsum te përditshëm. Mishi i viçit ka vlera ushqyese dhe rekomandohet të përdoret për gatimet e grupmoshës së fëmijeve. Ruhet në kushte frigoriferike dhe është rezistent në transport.

Mollë
Mollë 70 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: E kuqe.

Frut shumë i shëndetshëm përmbanë sasi të lartë lëngu në frut, i cili është shumë i shëndetshëm dhe i pasur me karbohidrate dhe vitamina, ul ndjeshëm sasinë e sheqerit në gjak, përmirson aparatin tretës dhe ndihmon në normalizimin nga mbipesha.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5