Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Dashmir SADIKAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 30 krere dhi dhe 40 krere keca produkt per shitje, qumeshtin e dhise gjithashtu produkt per shitje ne sasine 5 kv /vit. Gjithashtu merret me mbareshtrimin e tre krere lope dhe tre krere vica per shitje, qumeshtin e lopes per perdorim vetjak dhe si baze ushqimore per vicat. Ne siperfaqen 400 m2 prodhon domate vendi , produkt per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Ne siperfaqen 20000 m2 prodhon jonxhe , tershere per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Dashmir SADIKAJ
Adresa Shelq
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

40 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

3 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Domate
Domate 70 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ferma kujdeset që të ketë një domate të paprekur nga sëmundjet, pasi një pjesë e mirë përdoret për turshi. Nëse është e prekur nga sëmundjet domatet do të prishet në konservim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5