Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Shkelqim SHKOZAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 200 krere dhi dhe 50 keca produkt per shitje, qumeshtin e dhise e perpunon produktet djath ne sasin 30 fuci dhe gjize ne sasine 20 kv per shitje . Gjithashtu merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje ndersa qumeshtin e lopes per perdorim vetjak.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Ne siperfaqen 10000 m2 prodhon jonxhe , tershere, grure per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Shkelqim SHKOZAJ
Adresa Topojani
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

50 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft i shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese.

Djath dhie
Djath dhie 500 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djath tradicional me qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5