Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sazan MERJEMAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 27 krere dele dhe 20 qengja produkt per shitje, qumeshtin e dele gjithashtu produkt per shitje ne sasine 4 kv /vit. Gjithashtu merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje. Prodhon fasule ne sasine 60 kg per shitje si dhe 3 rrenje arra ne sasine 1 kv per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Ne siperfaqen 1300 m2 prodhon jonxhe , tershere, miser per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Sazan MERJEMAJ
Adresa Rodenj
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

400 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Viça
Viça 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mish shume i shijshem per konsumim, vici kulloten e merr me baze ushqimore te kultivuar nga fermeri.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

60 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasulet mbas mbirjes vaditen disa herë për arsye që gjat procesit te zierjes të marrin pak minuta, por kjo ndikon edhe në rendimentin e tyre.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Arren e perdorim te thate por gjen perdorim mjaft te gjere ne familjet permetare edhe si gliko. Arra ul nivelin e yndyrave te demshme ne gjakrrjedhje.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5