Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardjan MEHMETI

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 60 krere dele dhe 50 qengj produkt per shitje, qumeshtin e dele gjithashtu produkt per shitje ne sasine 5 kv /vit. Gjithashtu merret me mbareshtrimin e nje lope dhe nje vici ,mish vici per shitje. Ky fermer prodhon vere ne sasine 6 kv nga 1500 m2 varieteti Merlot dhe Shesh i Zi.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule. Prodhon 30 rrenje ullinj qe jane ne prodhim. Mbareshtron 5 pula per perdorim vetjak.

Ferma Ardjan MEHMETI
Adresa Rodenj
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

50 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

500 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Mish viçi
Mish viçi 400 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mishi ka nje shije te mire per arsye se vicat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i vicit ka vlera ushqyese.

Verë
Verë 200 Lekë/litër

600 litra në 12 muaj

Varieteti: Merlot, Shesh i Zi

Eshte nje vere me pamje shume terheqese, e paster dhe transparente, shija e ekuilibruar dhe me karakter rinor.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5