Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Thoma PURIQI

Ky fermer merret me kultivimin e 4000 m2 vresht Merlot, 60 rrenj sheg, 40 rrenje ullinj, 5 rrenje kumbulla produkte per shitje.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte te tjera të cilat i ka per konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patellxhan, bamje, bizele, sallat jeshile, qepe, patate dhe fasule.

Ferma Thoma PURIQI
Adresa Kelcyra
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 80 Lekë/kg

1,200 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, reçel, gliko, raki, verë dhe njëkohësisht përdoret dhe si frut i thatë. Gjithashtu rrushi ndikon në zhdukjen e kariesit të dhëmbëve. Rrushi i zi mendohet se ndihmon shumë organizmin për tu pastruar nga helmet. Por rrushi asnjëherë nuk u këshillohet atyre që dëshirojnë të humbin në peshë.

Shegë
Shegë 80 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm. Përdorimi i shegës rekomandohet të konsumohet nga individët që kanë probleme, duke përdorur lëkurën, gjethet dhe farat e saj për diarrenë, dizenterinë kronike dhe plagët. Farat e pabëra përdoren për temperaturën, ndërsa të pjekurat për kollën.

Ullinj
Ullinj 200 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Kalinjot

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu bere vaj por edhe për konsumim te perditshem.

Kumbulla
Kumbulla 60 Lekë/kg

50 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kumbulla eshte nje frut i cili konsumohet i fresket perdoret per recel, komposto dhe si frut i thate. Ajo ka veti te larta ushqyese. Eshte nje frut i cili konsumohet i fresket perdoret per recel, komposto dhe si frut i thate. Ajo ka veti te larta ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5