Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Arber CIPI

Ky femrerm merret me kultivimin e perimeve ne siperfaqen 1000 m2 si speca 100 kg, domate 1000 kg, patellxhan 200kg ,tranguj 500 kg, produkte per shitje.

Ferma Arber CIPI
Adresa Fratar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Kapi jeshile.

Ky lloj produkt përdoret për konsum te përditshëm, ka përdorim të gjerë dhe përdoret në kuzhine i freskët dhe i konservuar si piper, në sallata dhe turshi. Speci ndihmon shërimin nga fruthi dhe dizenteria. Lëngu i tij përmban kripëra të hekurit, që pasurojnë hemoglobinën në gjak.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshem, për konservim, gliko dhe reçel. Kajsitë përmbajnë sasi të mëdha kaliumi dhe natriumi qe janë të përshtatshme për uljen e shtypjes së gjakut dhe janë të shkëlqyer për parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Patëllxhan
Patëllxhan 80 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti ka një konsum të gjerë në gatim dhe përdoret kryesisht për pjekje në zgarë, skuqje, mbushje, gjellë dhe turshi.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm dhe për konservim. Kastraveci është mjaft i pasur me kalcium, kalium, fosfor, si dhe vitamina A dhe C. Kaliumi i kastravecit ndihmon në ruajtjen normale të tensionit.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5